Швачка: від навичок до власної справи

Швачка здатна зі звичайної тканини й кількох ґудзиків створити модний виріб: сукні і спідниці, блузки і брюки, а також постільну білизну, штори і ламбрекени, сумки, чохли для меблів та багато іншого. Професія важлива і потрібна як для держави, так і для дому. Професію “Швачка, кравець” можна здобути в Перечинському професійному ліцеї, а навики швейної майстерності відшліфувати та вдосконалити на виробничій практиці, а згодом – на виробництві.

Виробничі заняття у першокурсників проводять майстри виробничого навчання Оксана Пекар та Мар’яна Фірцак. Приємно відмітити, що після закінчення навчального закладу, наші учні продовжують  навчання в коледжах і університетах, а потім повертаються в Перечинський професійний ліцей вже колегами. Фірцак М. І., колишня учениця Пекар О. В., а сьогодні – майстер виробничого навчання.

Майстри другого та третього курсів,  креативні й досвідчені – Марина Шелепець, Марія Йолич та Марія Кардач. Вони вчать здобувачів освіти  не тільки виготовляти  лекала для майбутнього виробу, правильно знімати мірки,  розкроювати тканину з мінімальними затратами, обробляти виріб волого-тепловою  обробкою, виконувати операції з пошиття виробів різної складності враховуючи властивості тканини,  виконувати операції з обслуговування та усунення неполадок у роботі швейних машин, але й професійно спілкуватися з клієнтами, враховуючи їх  побажання.

Швачки і кравці можуть працювати в ательє, де займаються індивідуальним пошивом, пошиттям одягу на замовлення, розробляти власні унікальні моделі одягу. Оскільки професія швачки сьогодні затребувана, то фахівці користуються попитом. Особливо потрібні досвідчені швачки з високим розрядом, але й з радістю приймають на роботу вчорашніх випускниць закладів професійної освіти. Велика кількість фахівців після навчання стають приватними підприємцями і відкривають свою власну справу.

Отож, заробітна плата швачки залежить від обсягу обов’язків та замовлень, а також від розряду фахівця. У Перечинському професійному ліцеї можна здобути кваліфікацію швачки 4 розряду та кравця 4 розряду.

Перечинський професійний ліцей має можливість приймати замовлення від населення й організації на виготовлення та ремонт швейних виробів. Звертайтеся за адресою с.Сімер вул. Будівельників, 8. Галерея виробів  https://cutt.ly/lVDe8B0

Цьогоріч, 19 березня, виповнюється 93 роки  Ліні Василівні Костенко – письменниці, чиє гостре перо заворожує українців своєю правдивістю та патріотизмом. З нагоди відзначення свята, викладачі-філологи Олеся Гарайдич та Оксана Ганич провели урок у формі літературної кав’ярні, присвячений Ліні Костенко, творами якої зачитується вся країна. З метою поглиблення знань учнів про  Ліну Василівну Костенко, викладачі акцентували […]

З метою виховання любові та пошани до творчої спадщини Т.Г. Шевченка, сприяння формуванню патріотично налаштованої особистості, розвитку творчих здібностей здобувачів освіти в бібліотеці нашого ліцею було проведено літературний ярмарок “Як ми знаємо Шевченка?” Цей захід мав на меті популяризувати творчість видатного українця Т. Г. Шевченка, довести її актуальність, сприяти формуванню інтересу до особистості Кобзаря, до […]

Здобувачі освіти навчальних груп І та ІІ курсів ліцею долучилися до Всеукраїнського флешмобу “Шевченко в серці кожного українця”

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x