ВАУЧЕР НА НАВЧАННЯ: ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ І ЯК ЙОГО ОТРИМАТИ

7 липня 2023 року відбулася робоча зустріч виконуючого обов’язки директора Ужгородської філії Закарпатського ОЦЗ Йосифа КАЖМІРА, начальника Перечинського відділу Ужгородської філії Закарпатського ОЦЗ Іванни Суворової з адміністрацією Перечинського професійного ліцею.

Йосиф КАЖМІР провів інформаційно-роз’яснювальна робота щодо реалізації державної програми  видачі ваучерів для підтримки конкурентоспроможності осіб на ринку праці.

  • Що означає ваучер?
  • Як його отримати?

«Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку або підготовку  за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у закладах освіти за кошти Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття».

Право на отримання ваучера мають:

– особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення ними пенсійного віку;

– особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

– особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС, у здійсненні заходів із забезпечення безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ, до досягнення ними пенсійного віку;

– внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;

-особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;

-особи,  які у період воєнного стану в Україні отримали поранення внаслідок військової агресії;

-особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

Особа повинна мати професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту та не бути зареєстрованою в службі зайнятості як безробітна.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму ( станом на сьогодні ця сума складає 26840 грн.).

Навчання здійснюється закладами професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на освітню діяльність, за затвердженим Мінекономіки переліком професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

Для отримання ваучера особа подає центру зайнятості заяву, а також надає:

  • паспорт
  • трудову книжку (дублікат трудової книжки). У разі, коли трудова книжка зберігається у роботодавця, подається її копія, засвідчена роботодавцем. У разі відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній подається довідка чи цивільно-правовий договір, що підтверджують період зайнятості особи;
  • документ про професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту (дублікат такого документа);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від його прийняття).

Рішення про видачу ваучера приймається центром зайнятості не пізніше ніж на восьмий робочий день з дня подання вищезазначених документів. Центр зайнятості інформує особу про прийняте рішення щодо видачі ваучерів протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.

Видача ваучерів особам здійснюється відповідно до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 207 «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці».

Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 07.09.2020 № 1716, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України  29.09.2020 за № 946/35229.

За додатковою інформацією звертатися до:

Ужгородська філія Закарпатського ОЦЗ

за номером телефону (099)4701300

Перечинського відділу Ужгородської філії Закарпатського ОЦЗ

за номером телефону (068)7385746

Великоберезнянський відділ Ужгородської філії Закарпатського ОЦЗ

за номером телефону (095)0841580

Цього року, 1 жовтня, відзначаємо три знаменні свята: Свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, День захисника і захисниці України, відзначення Дня працівників освіти, тому таку подію ми не могли оминути. У цей осінній святковий день у ліцеї пройшов захід у формі вітального інтегрованого уроку з різними формами навчальної і виховної роботи: співи, танці, коломийки, […]

14 вересня, для здобувачів освіти навчального закладу, начальник Перечинського відділу Ужгородської філії Закарпатського ОЦЗ Надія Аркайкіна та провідний фахівець з питань зайнятості Руслана Попович Перечинської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості презентували Всеукраїнську програму ментального здоров’я “Ти як?” і провели тренінг з розвитку навичок на тему: «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях”. […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x