Шануймо та вивчаймо Кобзаря!

9 березня святкуємо День народження Тараса Шевченка. У дні війни Кобзар як ніколи актуальний. Цей знаменний день розпочався з віртуальної екскурсії до Канівського музею та перегляду документального фільму «Справжній Тарас Шевченко: невідоме про українського генія».

До 209 – річчя від Дня народження Шевченка в нашому ліцеї відбулися різноманітні активності. Сьогодні учні написали диктант про Шевченка, а урок української літератури здобувачі освіти І курсу продовжили читанням поезії Шевченка «Якби ти нас,Тарасе, чув». 

Також було проведено літературну годину «Тарас і його пророцтва: голос Шевченка потужний, як ніколи», під час якої учні разом з викладачами – словесниками Олесею Гарайдич та Оксаною Ганич обговорювали, що слова Кобзаря актуальні, аналізували рядки з його текстів і відзначали: майже 200 років минуло, а практично нічого не змінилося у відносинах України та нашого агресивного сусіда.

 Внесок Кобзаря у розвиток сучасної української мови неоціненний. Твори поета перекладені багатьма мовами, їх читають, вивчають напам’ять, шанують і знають у всьому світі.

Для того, щоб виховувати в учнів любов до рідного слова, розвивати інтерес до повноцінного володіння рідною та іноземними мовами, викладач англійської мови Оксана Ганич разом з учнями Богданом Маринцем та Юрієм Сільбером виразно продекламували поезію Шевченка «Заповіт» англійською та німецькою мовами.

Особливість творчості Тараса Шевченка в тому, що з роками його актуальність лише зростає. Шануймо та вивчаймо Кобзаря!

Цьогоріч, 19 березня, виповнюється 93 роки  Ліні Василівні Костенко – письменниці, чиє гостре перо заворожує українців своєю правдивістю та патріотизмом. З нагоди відзначення свята, викладачі-філологи Олеся Гарайдич та Оксана Ганич провели урок у формі літературної кав’ярні, присвячений Ліні Костенко, творами якої зачитується вся країна. З метою поглиблення знань учнів про  Ліну Василівну Костенко, викладачі акцентували […]

З метою виховання любові та пошани до творчої спадщини Т.Г. Шевченка, сприяння формуванню патріотично налаштованої особистості, розвитку творчих здібностей здобувачів освіти в бібліотеці нашого ліцею було проведено літературний ярмарок “Як ми знаємо Шевченка?” Цей захід мав на меті популяризувати творчість видатного українця Т. Г. Шевченка, довести її актуальність, сприяти формуванню інтересу до особистості Кобзаря, до […]

Здобувачі освіти навчальних груп І та ІІ курсів ліцею долучилися до Всеукраїнського флешмобу “Шевченко в серці кожного українця”

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x